خرید سمعک » مقالات سمعک » معرفی سمعک های مناسب وزوز گوش
سمعک برای وزوز گوش

معرفی سمعک های مناسب وزوز گوش

وزوز گوش، صدایی ناخواسته در گوش یا سر است که می‌تواند بسیار آزاردهنده باشد. این عارضه می‌تواند افراد با هر سطح از شنوایی را تحت تاثیر قرار دهد، حتی کسانی که افت شنوایی خفیف دارند. در این مقاله، به بررسی نقش سمعک در مدیریت وزوز گوش می‌پردازیم و به سوالاتی از قبیل “آیا سمعک برای وزوز گوش خوب است؟” و “چه نوع سمعکی برای افراد مبتلا به وزوز گوش مناسب است؟” پاسخ می‌دهیم.

ارتباط وزوز گوش و کم شنوایی

در بسیاری از موارد، وزوز گوش علامتی از کم شنوایی است. زمانی که کم شنوایی رخ می‌دهد، عصب گوش به طور مداوم تحریک نمی‌شود و این عدم تحریک می‌تواند منجر به وزوز گوش شود.

آیا سمعک برای وزوز گوش خوب است؟

شاید برایتان عجیب باشد، اما سمعک‌ها به عنوان یکی از راه‌حل‌های محبوب برای تسکین وزوز گوش شناخته می‌شوند.

سمعک چگونه به کم شدن وزوز گوش کمک می‌کند؟

سمعک با تقویت صداهای خارجی به دو روش می‌تواند به کم شدن وزوز گوش کمک کند:

 • پوشاندن وزوز

با افزایش سطح صداهای محیطی، سمعک‌ها می‌توانند وزوز گوش را تا حدی پنهان کرده و از برجستگی آن بکاهند.

 • افزایش فعالیت عصب گوش

استفاده از سمعک و تقویت شنوایی، فعالیت عصب گوش را بیشتر می کند و به مرور زمان می‌تواند به کم شدن وزوز گوش کمک کند.

برنامه‌های کنترل وزوز گوش در سمعک‌ها

خبر خوب این است که اکثر سمعک‌های امروزی دارای برنامه‌های کنترل وزوز گوش هستند.

درمان وزوز گوش با سمعک

نقش ماسکر های صدا در مدیریت وزوز گوش

دومین درمان اصلی برای وزوز گوش استفاده از ماسکرهای گوش است. ماسکر گوش دستگاهی است که با تولید صداهای مختلف، مانند صداهای طبیعت، به دو روش به کم شدن وزوز گوش کمک می‌کند:

پوشاندن وزوز

در این روش با پخش صدایی با فرکانس بالاتر از وزوز گوش، باعث کاهش این صدای آزار دهنده در گوش می شود.

عادت‌دهی

استفاده ی مداوم از ماسکر گوش می‌تواند به مرور زمان به مغز در عادت کردن به وزوز گوش کمک کند. در واقع مغز یاد می‌گیرد که وزوز را به عنوان بخشی از صداهای طبیعی محیط درک کند و به آن توجه کمتری کند. توجه شود که میزان صدای وزوز گوش با مقدار آسیب شنوایی در ارتباط است و هرچقدر مناطق زیادی از حلزون گوش آسیب دیده باشد صدای وزوز گوش نیز بیشتر است.

خرید دستگاه درمان وزوز گوش

معرفی سمعک های ضد وزوز گوش

انتخاب سمعک مناسب برای وزوز گوش اهمیت زیادی دارد، زیرا همه سمعک‌ها قادر به کنترل این عارضه نیستند. در اینجا لیستی از سمعک‌های دارای مدار پردازشی ضد وزوز گوش را به شما معرفی می‌کنیم. توجه داشته باشید انتخاب نهایی سمعک مناسب برای شما باید توسط متخصص شنوایی و با توجه به شدت وزوز گوش و نیازهای شما انجام می شود.

این مطلب را هم بخوانید :   معرفی سمعک های ارزان قیمت

اتیکن

سمعک های گروه اتیکن با برنامه Oticon Tinnitus Sound Support در مدل‌های مختلف این برند و در سطوح فناوری متفاوت دارای برنامه کنترل وزوز گوش است. این ویژگی از طریق نرم‌افزار Genie 2 فعال می‌شود، نرم‌افزاری که متخصصان شنوایی از آن برای تنظیم سمعک‌ها در کلینیک استفاده می‌کنند.

توجه شود که

 • انتخاب سمعک مناسب

سمعک‌های دارای مدار کنترل وزوز گوش در برند اتیکن تنها یک بخش از درمان وزوز هستند. ممکن است به روش‌های درمانی دیگر نیز نیاز داشته باشید.

 • تنظیم سمعک

تنظیم سمعک باید توسط متخصص شنوایی انجام شود.

 • استفاده منظم

برای کسب بهترین نتیجه، باید به طور منظم از سمعک خود استفاده کنید.

قیمت ماسکر گوش

سیگنیا

سمعک های گروه سیگنیا با برنامه Signia Notch Therapy در مدل‌ها و سطوح مختلف دارای برنامه درمان وزوز گوش است. برنامه کنترل وزوز گوش توسط متخصص شنوایی شما و با استفاده از نرم‌افزار Connexx به طور سفارشی فعال می شود. تقریباً تمام جدیدترین محصولات این شرکت، از جمله  مدل های سیلک، Signia Pure Charge&Go IX، Silk IX و سری محصولات Signia AX، می‌توانند این گزینه را در خود جای دهند. سمعک های گروه سیگنیا با هدف قرار دادن فرکانس وزوز گوش، شدت آن را تا حد قابل توجهی کاهش می دهد.

سمعک نامرئی زیمنس برای وزوز گوش

فوناک

سمعک های گروه فوناک با برنامه Phonak Tinnitus Balance آخرین مورد در لیست سمعک‌های مناسب برای وزوز گوش است. فوناک رویکردی مشابه اتیکن را برای درمان وزوز دارد، اما با گزینه‌های جایگزین کمتر و آزادی عمل بیشتر. برنامه کنترل وزوز در سمعک های فوناک باید توسط متخصص شنوایی شما در نرم‌افزار سمعک Phonak Target فعال شود.

تاثیر سمعک بر وزوز گوش

ویدکس

ویدکس از سال ۲۰۱۲ با ارائه برنامه مدیریت وزوز گوش Zen Tinnitus پیشرو در این زمینه بوده است. این برنامه‌ها که باید توسط متخصص شنوایی شما در نرم‌افزار COMPASS GPS سمعک فعال شوند، از صداهای منحصر به فردی به نام “زنگ‌های فراکتال” برای کمک به کاهش وزوز گوش استفاده می‌کنند. سمعک‌های ویدکس در طیف وسیعی از مدل‌ها و سطوح فناوری از جمله خطوط Moment و Evoke با قابلیت‌های وزوز گوش در دسترس هستند.

این مطلب را هم بخوانید :   بایدها و نباید های سمعک

زنگ‌های فراکتال، صداهای هارمونیک و ملودیکی شبیه به زنگ‌های بادی هستند که به طور کاملاً تصادفی پخش می‌شوند. این تصادفی بودن یکی از دلایل اصلی اثرگذاری آنهاست، زیرا مغز آنها را با هیچ موسیقی یا صدای دیگری که فرد قبلاً شنیده است، مرتبط نمی‌کند.

قیمت ارزانترین سمعک برای وزوز گوش

انتخاب سمعک مناسب برای شما

انتخاب سمعک مناسب فقط بر اساس قدرت آن برای غلبه بر کم شنوایی کافی نیست. سمعک‌های معرفی شده در این مقاله، علاوه بر قدرت کافی، طیف وسیعی از صداهای پوشاننده را نیز ارائه می‌دهند تا به شما در مقابله با وزوز گوش کمک کنند. به همین دلیل، نباید فقط بر اساس توانایی سمعک در کنترل وزوز، یکی را انتخاب کنید.

سایر مسیرهای درمان وزوز گوش

اگرچه سمعک‌ها به عنوان روشی امتحان‌شده و مؤثر برای کاهش علائم وزوز گوش شناخته می‌شوند، اما تنها راه حل موجود برای این مشکل نیستند. در کنار سمعک، روش‌های درمانی دیگری مانند درمان شناختی رفتاری (CBT)، تکنیک‌های آرامش‌بخش و سایر مداخلات درمانی نیز می‌توانند به افراد مبتلا به وزوز گوش کمک کنند. علاوه بر این، شاهد ظهور سیستم‌های نوین کاهشی برای وزوز گوش هستیم که برخی از آن‌ها نتایج بسیار امیدوارکننده‌ای را نشان داده‌اند.

سمعک ضد وزوز گوش

ارزان ترین و گرانترین سمعک برای وزوز گوش

در حال حاضر، سمعک‌های گروه ادیفون آلمان با قیمتی بین ۸ تا ۱۲ میلیون تومان، ارزان‌ترین گزینه برای کنترل وزوز گوش به حساب می‌آیند. در مقابل، گران‌ترین سمعک‌های موجود برای درمان وزوز، مدل‌های رییل و Intent از گروه اتیکن هستند.

سمعک برای وزوز گوش چه کسانی مناسب است؟

 • موارد مربوط به پارگی گوش و عمل جراحی گوش
 • وزوز بعد از سکته گوش
 • افرادی که دچار افت شنوایی ناگهانی شده اند

آیا استفاده از سمعک برای کنترل وزوز گوش موقتی است یا دائمی؟

استفاده از سمعک برای کنترل وزوز گوش می‌تواند هم موقتی و هم دائمی باشد، این امر به علت وزوز گوش و پاسخ فرد به درمان بستگی دارد.

در موارد زیر، سمعک می‌تواند راه حلی موقتی باشد

 • کم شنوایی ناشی از سروصدا

اگر وزوز گوش شما ناشی از قرار گرفتن در معرض سروصدای زیاد باشد، ممکن است با گذشت زمان و بهبود شنوایی شما، از بین برود. در این موارد، سمعک می‌تواند به طور موقت برای جبران کم شنوایی و کاهش وزوز گوش استفاده شود.

 • وزوز گوش ناشی از داروها
این مطلب را هم بخوانید :   قیمت و خرید سمعک شارژی در انواع برندها

برخی از داروها می‌توانند عارضه جانبی وزوز گوش داشته باشند. اگر وزوز گوش شما به دلیل مصرف دارو باشد، ممکن است با قطع مصرف دارو یا تغییر دارو، از بین برود. در این موارد، سمعک می‌تواند به طور موقت برای مدیریت وزوز گوش در حین یافتن راه حل بلندمدت استفاده شود.

 • وزوز گوش حاد

وزوز گوش حاد که به طور ناگهانی شروع می‌شود و در عرض چند روز یا چند هفته از بین می‌رود، معمولاً نیازی به درمان ندارد. با این حال، سمعک می‌تواند برای تسکین علائم در حین از بین رفتن وزوز گوش استفاده شود.

قیمت سمعک زیمنس وزوز گوش

در موارد زیر، سمعک می‌تواند راه حلی دائمی باشد

 • کم شنوایی حسی عصبی

این نوع کم شنوایی، شایع‌ترین علت وزوز گوش مزمن است. در حالی که هیچ درمانی برای کم شنوایی حسی عصبی وجود ندارد، سمعک می‌تواند به طور موثر کم شنوایی را جبران کند و وزوز گوش را در بسیاری از افراد کاهش دهد.

 • وزوز گوش مزمن

اگر وزوز گوش شما بیش از چند ماه طول بکشد، به عنوان وزوز گوش مزمن شناخته می‌شود. در حالی که هیچ درمانی قطعی برای وزوز گوش مزمن وجود ندارد، سمعک می‌تواند ابزاری موثر برای مدیریت بلندمدت علائم باشد.

سمعک برای وزوز گوش نی نی سایت

برای کنترل وزوز سمعک نامرئی وجود دارد؟

بله، سمعک‌های نامرئی وجود دارند که می‌توانند به کنترل وزوز گوش کمک کنند. دو نمونه از برندهای پیشرو در این زمینه، اتیکن و زیمنس هستند که مدل‌های داخل گوشی نامرئی و پشت گوشی RIC را با مدارهای پردازش ضد وزوز ارائه می‌دهند.

این مدارها از فناوری‌های مختلفی برای کاهش یا پوشاندن صدای وزوز گوش استفاده می‌کنند، از جمله:

 • تولید صداهای آرامش‌بخش: این صداها می‌توانند شامل اصوات طبیعی مانند امواج دریا یا صداهای موسیقی ملایم باشند.
 • تنظیم نویز: این فناوری می‌تواند برای کاهش یا حذف صداهای خاصی که می‌توانند وزوز گوش را بدتر کنند، مانند صدای ترافیک یا صدای ماشین آلات، استفاده شود.
 • فرایندهای فشرده‌سازی: این فرآیندها می‌توانند دامنه صداهای ورودی را برای کاهش شدت صداهای بلند و افزایش وضوح صداهای کم‌حجم، تنظیم کنند.

انتخاب سمعک مناسب با مدار ضد وزوز به نیازها و ترجیحات فردی شما بستگی دارد. یک متخصص شنوایی می‌تواند به شما در ارزیابی وزوز گوش و خرید سمعکی که به بهترین وجه برای شما مناسب است، کمک کند.

مشاهده آلبوم سمعک های تجویز شده

ما یکپارچه مراقب شنوایی شما هستیم! اگر به دنبال "خرید سمعک" هستید، همین الان با ما تماس بگیرید

09125389465

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده + 1 =