خرید سمعک » مقالات سمعک » پرداخت هزینه سمعک توسط بیمه
پرداخت هزینه سمعک توسط بیمه

پرداخت هزینه سمعک توسط بیمه

در سال‌های اخیر، بیمه‌های عمومی و کارکنان دولت به منظور افزایش کیفیت زندگی افراد تحت پوشش خود، هزینه سمعک را تحت پوشش قرار داده‌اند. این تدابیر، به منظور ارتقای سلامت و رفاه افراد مبتلا به مشکلات شنوایی اتخاذ شده است. مقدار هزینه‌هایی که این بیمه‌ها برای تهیه سمعک پرداخت می‌کنند، به وفور متفاوت است و بسته به سیاست‌ها و تعهدات هر بیمه‌گر، متغیر می‌باشد. در این مقاله، به بررسی و بیان مقادیر هزینه‌های متداول و متغیر که بیمه‌ها بابت تهیه سمعک اختصاص می‌دهند، خواهیم پرداخت.

پرداخت هزینه سمعک توسط انواع بیمه

تامین اجتماعی

بیمه تامین اجتماعی به منظور حمایت از افراد مبتلا به مشکلات شنوایی، مبلغ 1,200,000 تومان برای تهیه سمعک به افراد تحت پوشش خود پرداخت می‌نماید. برای دریافت این هزینه، افراد باید مدارکی از جمله نسخه گوش حلق و بینی، نوار گوش، فاکتور خرید سمعک و کارت گارانتی سمعک را تهیه و به بیمه ارائه دهند. این مدارک اساسی به منظور تأیید و اثبات نیاز و صحت خرید سمعک توسط بیمه‌گر درخواستی ارائه شده و تضمین می‌کنند که افراد واجد شرایط به صورت کامل از این امکانات بهره‌مند شوند.

پرداخت هزینه سمعک توسط تامین اجتماعی

بیمه تکمیلی دانا

بیمه تکمیلی دانا در سال 1402 با ارائه سه طرح پرداختی برای جبران هزینه‌های مرتبط با تهیه سمعک، به افراد تحت پوشش خود امکاناتی گسترده‌تر ارائه نمود. در این سناریو، اگر بیمه شونده طرح یک را انتخاب نماید، مبلغ 5 میلیون تومان به او پرداخت می‌شود. انتخاب طرح دو، این مبلغ را به 10 میلیون تومان ارتقاء می‌بخشد و در طرح سه، مبلغ ارائه شده به 15 میلیون تومان افزایش می‌یابد. به منظور دریافت هزینه سمعک، داشتن نسخه پزشک گوش، حلق و بینی ضروری است که به عنوان یکی از شرایط الزامی بیمه‌گر در نظر گرفته شده است.

این مطلب را هم بخوانید :   تعمیر سمعک در کوتاه ترین زمان

پرداخت هزینه سمعک توسط بیمه دانا

بیمه کوثر

بیمه کوثر با ارائه چهار طرح بیمه‌ای، امکانات گسترده‌ای را برای مشتریان خود فراهم می‌آورد. در طرح چهار، بیمه کوثر مبلغ 2 تومان را به بیمه‌شونده بابت هزینه سمعک ارائه می‌دهد. همچنین، در سایر طرح‌ها، مبلغ یک میلیون تومان به عنوان جبران هزینه تهیه سمعک پرداخت می‌شود. این ویژگی بیمه کوثر در مورد دریافت هزینه سمعک، عدم نیاز به تایید پزشک معتمد است.

بیمه آتیه سازان حافظ

بیمه آتیه سازان حافظ با ارائه خدمات پوششی بابت خرید سمعک، مبلغ 800 هزار تومان را به افراد تحت پوشش خود بازپرداخت می‌کند. برای دریافت این هزینه، افراد نیازمند به تهیه و ارائه مدارکی از جمله نسخه پزشکی، نوار گوش و فاکتور خرید سمعک هستند. این مدارک، به منظور تأیید و اثبات نیاز و صحت خرید سمعک توسط بیمه‌گر درخواستی، ارائه می‌شود.

بازنشستگان کشوری

صندوق بازنشستگان کشوری ممکن است بر اساس ارگان و سازمان و نوع بیمه‌ای که از آن استفاده می‌کنید، مبالغ متفاوتی بابت هزینه‌های مرتبط با سمعک پرداخت کنند. برای مثال، در برخی بیمه‌ها ممکن است مقداری ثابت برای هزینه سمعک در نظر گرفته شود، در حالی که در بیمه‌های دیگر، میزان پرداختی بر اساس گرایشات و شرایط مربوط به هر بیمه‌گر متغیر باشد. این موضوع ممکن است به عواملی مانند سیاست‌های بیمه‌گر، تعهدات مالی، و شرایط قراردادی بستگی داشته باشد. در نتیجه، مقدار پرداختی بابت هزینه سمعک برای بازنشستگان کشوری ممکن است متفاوت باشد و باید به شرایط خاص هر بیمه‌گر مراجعه شود تا جزئیات دقیق موردنظر را مشاهده کنید.

بیمه بازنشستگان کشوری برای سمعک

نیروهای مسلح

بیمه پایه نیروهای مسلح، که تامین اجتماعی نامیده می‌شود، مبلغ 1,200,000 تومان را به افراد تحت پوشش خود برای خرید سمعک ارائه می‌دهد. از طرف دیگر، بیمه تکمیلی نیروهای مسلح که به نام کوثر شناخته می‌شود، ممکن است بر اساس تعهدات و شرایط خاص این شرکت، مبالغ متفاوتی را برای هزینه‌های مرتبط با سمعک به افراد تحت پوشش خود پرداخت کند. این تفاوت‌ها ممکن است به عواملی مانند سیاست‌های بیمه‌ای، تعهدات مالی و شرایط قراردادی بستگی داشته باشد. به همین دلیل، برای اطلاعات دقیقتر درباره مقادیر پرداختی بیمه تکمیلی نیروهای مسلح به کوثر، مراجعه به مفاد قرارداد و شرایط این بیمه‌گر توصیه می‌شود.

این مطلب را هم بخوانید :   خرید لوازم جانبی سمعک در تهران

بیمه تکمیلی ایران

بیمه تکمیلی ایران نیز با توجه به تعهدات و سیاست‌های خود، مبلغ حدود 2 میلیون تومان را به بیمه‌شوندگان خود برای تهیه سمعک پرداخت می‌کند. این مقدار پرداختی به عنوان یکی از خدمات ارائه شده توسط این بیمه‌گر، به منظور حمایت از سلامت و رفاه افراد تحت پوشش ارائه می‌شود.

بیمه دی

بیمه دی با ارائه طرح‌های مختلف برای تهیه سمعک، امکانات متنوعی را به مشتریان خود ارائه می‌دهد. به عنوان مثال، در طرح چهار، این بیمه مبلغ 8 میلیون تومان را برای تهیه سمعک پرداخت می‌کند. طرح سه نیز با ارائه مبلغ 5 میلیون تومان و طرح دو با مبلغ 3 میلیون تومان، به افراد فرصت می‌دهد تا به سهولت به خدمات سمعک‌های لازم دسترسی یابند. همچنین، در طرح پایه ترین بیمه تکمیلی دی که به طرح یک معروف است، مبلغ دو میلیون تومان برای خرید سمعک پرداختی دارد.

پرداخت هزینه سمعک توسط بیمه دی

پرداخت هزینه سمعک توسط بیمه آسیا

بیمه آسیا به عنوان یکی از بیمه‌های رایج کشور، با ارائه خدماتی فراگیر، برای تهیه سمعک به مشتریان خود امکانات گسترده‌ای را فراهم می‌آورد. این بیمه، هرچقدر هزینه سمعک باشد، را پرداخت می‌کند و سقف محدودی در این خصوص تعیین نمی‌کند. اما، یکی از شروط ارائه فاکتور شرکت وارد کننده سمعک به نام بیمه‌شونده است که ممکن است در برخی موارد، این موضوع مشکلاتی را برای بیمه‌شونده ایجاد کند. این اقدام می‌تواند به نوعی فرد بیمه‌شده را به چالش بکشاند.

نمونه فاکتور سمعک

فاکتور سمعک جهت ارائه به بیمه باید تایپ شده و دارای کد اقتصادی باشد. همچنین باید دارای مهر کلینیک و متخصص ادیولوژیست باشد.

این مطلب را هم بخوانید :   بهترین مارک سمعک برای سالمندان

نمونه فاکتور سمعک برای بیمه

مشاهده آلبوم سمعک های تجویز شده

ما یکپارچه مراقب شنوایی شما هستیم! اگر به دنبال "خرید سمعک" هستید، همین الان با ما تماس بگیرید

09125389465

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × دو =